Česká verze Anglická verze Německá verze
Psi nejsou celým naším životem, ale díky ním je náš život úplný.

Aktuality

Štěňátka už mají týdny tři! 9.8.2019

Když máme doma štěňátka, tak si člověk uvědomí, jak ten čas rychle letí! Sotva se otočím a je za námi další týdensmiley

Prckům se daří velice dobře, pěkně rostou a jsou čiperní, pohodoví bobánci. Líbí se jim venku na vzduchu a zejména spaní v domečku, to pak ani nepotřebují jíst a je jim jedno, že tam máma s nimi není. 

Ještě jeden pejsek a jedna fenečka čekají na ty své pravé, budoucí pániky a milující domov.


Smutná, nejsmutnější zpráva 4.8.2019

V pátek 2.8.2019 jsme se rozloučili s naší bernskou fenečkou Fellonkou. Bohužel civilizační nemoci se nevyhýbají ani našim čtyřnohým miláčkům.

Fellonka - bylo její domácí jméno, oficiálně se jmenovala Gana v. Dürrgraben. V roce 2010 jsme si jí přivezli ze země původu, ze Švýcarska. 

Maminkou té naší Fellonky (Gany) byla Fellon Bencilla, která se narodila v naší CHS a odjela jako štěňátko do Švýcarska, kde se zapojila do chovu.

Naše Fellonka byla nejen krásná, výstavně velmi úspěšná, nositelka těch nejvyšších titulů,  byla velice hodná a poslušná naše holčička, odchovala 4 vrhy štěňátek, byla maminkou, babičkou a i prababičkou. Nikdy nezapomeneme!!!!

Navždy zůstaneš, naše milovaná Fellonko v našich srdcích!!!!


Vrh "E2" - 2.týdny 4.8.2019

Prckové slaví další, druhý, týden na světě. Jsou to čiperové, pěkne rostou a maminka se vzorně stará.

Ještě jedna fenečka a jeden pejsek hledají ten svůj pravý nový domov. Všichni jsou zdraví, standardní s výstavními  a pro zájemce o myslivost i pracovními předpoklady. 


Naší bernští prckové slaví první týden! 25.7.2019

Štěňátka Sofinky a Denniska oslavila svůj první týden na tomto světě. Ukázkově zdvojnásobila svou porodní váhu. Jsou to krásní čiperové, zatím moji pomoc nepotřebují, tak se jen dívám a sledují jejich "boje" u těch nej cecíků......a stále mě tato podívaná neomrzela, je to něco úžasného pozorovat, jak rostou, jak se začně projevovat jejich povaha nebo jak jen spinkají a spokojeně odechují.........takový pořad v televizi nenajdete!


Štěňátka jsou na světě! 18.7.2019

Včera tj.17.07.2019 v odpoledních až večerních hodinám se naší Sofince narodilo 6 krásných, zdravých, velice čiperných štěňátek, 3 kluci a 3 holčičky.

Máme velkou radost z takového vyrovnaného vrhu. Protože začala rodit vlastně už 59 den, jsou celkem drobečkové s nevelkou porodní váhou, ale já už vím, že všechno doženou. Za to jsou to opravdu velcí čiperové, lezou málem po celé bedně, cecíček si najdou vždy sami a od včerejšího narození už mají pěkně kulaté pupíky.


Čekáme štěňátka z osvědčeného spojení 3.7.2019

Člověk míní a příroda mění!!  Sofince jsme naplánovali ženicha, který je vcelku nepříbuzný a v rodokmenu má několik našich osvědčených šampiónů, Bencilláčků a psů, které jsme měli . Chtěla jsem obnovit tuto linii...bohužel, nevyšlo to. Pejsek neměl absolutně zájem o krytí (a přitom již je otcem jednoho vrhu, ze kterého si majielé nechali jeho syna). Oba kluci žijí svorně spolu, prý se navzájem nakrývají a jak jim přijela fenka v nejlepších dnech, kerá se jim nastavovala, tak nejevil zájem ani jedeen...asi si kluci vystačí sami!

A že to byly ty správné dny , svědčí o tom i to, že když jsem se vrátila domů, vypustila našeho krycího psa Denniska, nestačila jsem zavřít branku a už to bylo. Sofinka s Denniskem měli spolu již 2x  štěňátka a naposledy před dvěmy lety. Mnohá z těchto odchovů se dnes mohou chlubit tituly nejvyššími, několikanásobní Šampioni, i vynikající lovečtí psi se složenou zkouškou v I.ceně. 

Štěňátka čekáme okolo 20.7.2019 a moc se na ně těšíme.

Pokud někdo, kdo jste navštívili naše stránky uvažujete o tomto ušlechtilém, mírumilovném plemeni, NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT a zarezrvovat si vojeho mazlíčka, či pracovního pejska. ZAVOLEJTE!!Velmi ráda vás budu informovat blíže, zodpovím vaše dotazy!

Jde o již osvědčené, opakové spojení dvou vynikajích jedinců - oba rodiče byli několikrát na výstavách ocenění -NEJLEPŠÍ PÁR PSŮ VÝSTAVY 

Matka: SOPHIE Bencilla - C.I.E, Světový Vítěz, Evropský Vítěz, Multichampion - CMKU, PL, SK, IT, Grand šampion CZ, SK, PL , KLUBOVÁ VÍTĚZKA + BIS klubové výstavy., Klubový šampion..........VYNIKAJÍCÍ MATKA, VELMI PŘÁTELSKÁ , KLIDNÁ POVAHA. (podrobně najdete na stránkách v sekci naši psi)

Otec: Dulcis Cervarius - C.I.E, Multišampion - ČMKU, SK, PL, , Grand šampion - CZ,SK .....více v sekci naši psi

 


Úspěšné děti Sofinky a Denniska vrhu "A" 3.7.2019

V prvním vrhu A se Sofince a Denniskovi narodilo 7 krásných, zdravých, standardních štěňátek - 3 klusi a 4 holčičky.


Úspěšné děti Sofinky a Denniska vrhu "B" 3.7.2019

Vrh "B" -17.06.2017 Sofinky a Denniska oslavil 2roky.

Většina štěňátek z tohoto vrhu jsou domacími společníky. Výstavně nejúspěšnější je fenka Batterfly Beth, která od nás jako štěňátko odcestovala do dlekého Ruska - JCH RUS, CH-RUS, Evropský Junior vítěz, JCH -PL, CH - Litvy .....dodatečně doložím fota..zjistila jsem, že většinu nemám uloženosmiley

 


Další fota ze srazu Benciláčků 19.5.2019

Přidávám další fota z našeho srazíku. Ještě hybí někteří thaječci a jezevčíci...dodáme.


Sraz BENCILLAčků 15.5.2019

O víkendu 11.5./12.5.2019 se u nás na chalupě v Salisově sešla naše velká Bencillácká rodina, naše odchovy se svými pániky, u příležitosti 20. výročí naší CHS Bencilla.  A nebylo nás málo! I když někteří přihlášeni nedorazili ze zdravotních nebo jiných rodinných důvodů, sešlo se 24 pejsků a to všech čtyř plemen- bernský a švycký honič, thajský ridgeback a jezevčík.

Počasí bylo doslova vymodlené a vyšlo, v sobotu bylo převážně slunečno a hlavně nepršelo!!!! Jen jsem zrušila nedělní dopolední výlet, protože prognóza deště byla veliká a nakonec opravdu pršelo.

Pobavili jsme se skvělé, proběla přelídka jednotlivých pejsků, vybrali se NEJ sympaťáci, Nejdelší uši, pro děti byla také připravená zábava - Malujeme pejska, Dítě a pes, agility a to nejen pro děti, ale i dospělé, večerní opékání buřtíků.......Jídla bylo opravdu dostatek, koláčů a dalších moučníků a cukroví..jeden lepší, jak druhý......řízky, pivo, nealko, káva, čaj......a další dobroty.

Bohatá tombola.......výtěžek byl na jezevčíky v nouzi!!!!

Moc děkuji všem, kteří jakkoliv přispěli , pomohli s organizací setkání! Lydii za focení všech pejsků. Děkuji  kamarádce Jiřině za zajištění sponzorů a krásné dárečky od  - M M reality, Rally Dakar. Také JKanimals, paní Gabce Jarošové a dalším, kteří přispěli do tomboly....ostatní CHS Bencilla.

Další fota ještě dodám.

 

 

 


Celkem 23 článků.
    1 2 3   Dal strana  

 

Máme štěňátka bernského honiče!!

We have puppies - Bernese Hound!!

Born: 17.07.2019

3 male and 3 female

»čtěte více»
BRIT