Česká verze Anglická verze Německá verze
Psi nejsou celým naším životem, ale díky ním je náš život úplný.

Archiv 2014

Klubová výstava 2014 - Nová Živohošť 15.9.2014

Po mnoha letech došlo ke změně místa konání Klubové výstavy, konala se v moc pěkném prostředí Slapské přehrady. Počasí se o proti loňskému roku nad námi trochu slitovalo a pršet začalo až po skončení výstavy. Postihlo to jen ty, kteří čekali na bonitaci.

Možná jste si všimli, že na fotkách vystavují pejska a není to ani Acki, ani Dennisek, ani další z mých, ale úplně nový pes - Geraldo Migada-Bull. Byl k nám importovaný ze Slovenska. Předky má české, ale jeho rodokmen je u nás jedinečný. Otcem je Henry Bencilla a matkou je Arwen Silesian Country. Je mu již více jak 6 let, na výstavě byl poprve v životě a ještě k tomu pro něho s cizím člověkem (se mnou).

Kde jsem k němu přišla? Jeho rodina si byla u nás pro štěňátko švycké, z našeho posledního vrhu a doprovod jim dělal právě tento berňáček. Jak jsem ho viděla, přesvědčila jsem majitelé, že tento pes by byl přínosem pro náš chov, aby ho ještě uchovnili a mohl se stát příští rok otcem našich bernských plánovaných štěňátek. Na Klubovku v tomto termínu bohužel nemohli jet, tak jsme se dohodli, že Garyho vezmu sama.

Má úžasnou, vyrovnanou a velmi milou povahu a je stále i ve svém věku krasavec - typický představitel plemene. Také vše zvládl na jedničku a z výstavy si odnesl ve třídě otevřené známku - Výborný 4 a bonitací prošel s kódem 55 - Z1. Tzn. na výbornou!!! Budu mu moc držet palce, aby zvládl další výstavy a možná i zkoušky, protože dohledávky a jiná práce v lese mu nejsou cizí.

Bonitace se účastnili a prošli také na výbornou - Samuel Bencilla a Quanett Bencilla. Quanett se tímto stala Chovnou fenou.

Jinak bylo fajn se potkat se svými přáteli, popovídat si s majiteli našich "dětiček". Velmi milé bylo setkání s našim malým ušounkem Victorem, který se se svými pániky přijel podívat.  Bylo to trochu pro mě z ruky, ráno jsme vyjížděli v 4,15, cestou jsem přibrala Garyho, pak moji milou handlerku Petru a pak Lydii. Zpět domů jsem se dostala ve 23,30. Rozvezla jsem své spolucestující, odevzdala Garyho, pomazlila se s malým Urquelem - Kasíkem a za tmy, deště a bouřky jsem docestovala domů.
 

Máme štěňátka - jezevčík dlouhosrstý králičí/trpasličí

Narodila se  25.ledna 2020

Kinchville Lakritsa x Fokus Ju-lin 

»čtěte více»
BRIT